PRIVĀTMĀJA
PRIVĀTMĀJA

PRIVĀTMĀJA

Realizētais projekts: Privātmāja Jūrmalā

Projektā izmantotie materiāli

Flīzes

Flīzes specifikācija: Architectural Design / Earthtech | DESERT_FLAKES 60×120 cm

Flīžu veids: Pilna akmens masas flīze

Ražotājs: Florim, Itālija | www.florim.com

Apjoms: 9 m2

Kas ir Earthtech?

Earthtech ir ekoloģiski draudzīgs, organisks un tehnoloģiski uzlabots materiāls, kas ir izcēlies no – kā senatnē izmantotā celtniecības materiāla – zemes. Tomēr tas ir ieguvis Florim raksturīgo, drosmīgo un uz priekšu vērsto izskatu, kas piemērots mūsdienīgākajām videi draudzīgajām dzīvesveida tendencēm.

Šī kolekcija caur ilgtspējīgu ražošanas procesu atdzīvina zemi un ļauj tai atkal uzspīdēt, īpaši pievēršoties zaļajam kursam. Tas ļauj arhitektiem gūt izcilus tehniskos un estētiskos rezultātus, ņemot vērā sociālo un vides kontekstu un jaunākās, videi draudzīgās celtniecības prasības. Ar Earthtech zeme kļūst par “tehnoloģisku zemi”, kas piedāvā inovatīvas risinājumus zaļajai arhitektūrai un atbilst jaunajiem celtniecības aprites ekonomikas mērķiem, nodrošinot ilgtspējīgu nākotni.

TEHNOLOĢIJA

EARTHTECH ir tehnoloģisks produkts no Florim, kas apvieno virsmas un biezuma īpašības. Tas tiek radīts, sajaucot rūpīgi atlasītus fragmentus un pigmentus dažādās nokrāsās, kas katrai flīzei radīs unikālu un vienreizēju vizuālo efektu, atdarinot dabas daudzveidību un krāsu bagātību. Rezultātā tiek iegūts kompozītmateriāls ar tekstūru, kurā esošās daļiņas un graudi veido īpašu melandžetu efektu. Šis produkts tiek dedzināts, kas nodrošina izturīgu, augstas kvalitātes un ļoti izturīgu materiālu, piemērotu lietošanai jebkurā veida būvēs un pat ekstrēmiem laika apstākļiem.

Flīzes specifikācija: Creative Design / Sensi by Matteo Thun | Taupe Dust 120×240 cm

Flīžu veids: Akmens masas lielformāta flīze

Ražotājs: Florim, Itālija | www.florim.com

Apjoms: 38 m2

Kas ir Sensi?

Kolekcijas “Sensi” radītājs, dizaineris Matteo Thun – vizuāli un taktili pārsteidz ar pievilcīgiem neitrāliem toņiem, kas veido plūstošas telpas. Virsmas un gaismas saspēles nosaka dekoratīvu koncepciju, ko iedvesmojusi nekrāsainība un zemes graudainība. Sensi iemieso taustāmu pieredzi, ko izjūtam pieskaroties zemei. Viengabalaina un enerģētiska zeme mūsos raisa personisku sajūtu, atgādinot par dabas spēku. Sensi maigās, dabiskās krāsas un praktiski sataustāmā smilšu tekstūra – atgādina par vienkāršu dzīvesveidu, kas atsijā nevajadzīgo. Intīmā, izsmalcinātā dabas harmonija atspoguļojas dzīvojamās telpās, kas piedāvā individuālu komforta sajūtu un lēnus ritmus, kur var atgūt enerģiju un līdzsvaru.

Izstrādāts, īpašu uzmanību pievēršot ietekmei uz vidi, “Sensi” ir ideāla inovācijas un ilgtspējas sintēze, kā arī pozitīvs ekonomikas aprites piemērs. Kolekcija ir izgatavota no vairāk nekā 90% dabīgām izejvielām un līdz pat 41% no otrreizēji pārstrādātiem materiāliem. “Sensi” ir līdz 100% ilgtspējīga ražošanas procesa rezultāts gan ūdens patēriņa, gan pašu saražotās elektrības ziņā.

Flīzes specifikācija: Micro / Microboiserie Perlinato | Graphite 7.5×100 cm

Flīžu veids: Ar rokām izgatavota, baltā māla flīze

Ražotājs: Terratinta Group, Itālija | www.terratintagroup.com

Apjoms: 5 m2

 

Kas ir Perlinato?

Perlinato ir kolekcija, kas iedvesmojusies no tipiskajām koka apdarēm, kas bija populāras būvniecībā, it īpaši 70-to gadu dekoratīvajās apdarēs. Tā ir keramikas dēļu sistēma, ko izveido, izmantojot veidnes, un kurus savieno ar T & G savienojumu, flīžu garajās malās. Tas ļauj elementiem radīt vienotu virsmu, bez šuvēm starp dēļiem, bez papildus starpslāņiem (šuvotāja). Perlinato (koka dēļu imitācija) saglabā senmodīgo noskaņu no oriģinālās iedvesmas, un to var papildināt, izmantojot lielo un mazo listi. Tās palīdzēs izveidot pilnīgāku apdari dažādās mājas telpās. Produkts ir pieejams arī 13 dažādās krāsās, kas ļauj pielāgot produktu dažādām vides atmosfērām, kā arī saskaņot to ar citām Micro kolekcijām.

Santehnika

Santehnikas specifikācija: NUR Collection

Santehnikas veids: Konsole ar izlietni & Piekaramais WC pods

Ražotājs: Alice Ceramica, Itālija | www.aliceceramica.com

 

Kas ir NUR kolekcija?

NUR ir Itālijā ražots inženierijas un sanitārā dizaina augstākā līmeņa produkts. Uzņēmuma mākslinieciskais vadītājs un dizaineris Masimiliano Braconi ir izveidojis neiespējamu līkumu, kas vēl nekad nav redzēts porcelāna produktiem. Negatīvā slīpuma malu veidošana tiek īstenota ar patentētu ražošanas tehniku, kas ļauj radīt harmoniskas formas. Mūsu amatniekiem ir jāiejaucas un pakāpeniski ar rokām jānoņem krīta veidnes, lai nodrošinātu daudzpakāpju žāvēšanas procesu. Unikāla, patentēta ražošanas tehnika ļauj izveidot ambiciozas līnijas, kas atbilst “Alice Ceramica” garam.

 

Projekts Realizēts: 2023

Projekta autors: Anda Ozoliņa